Aktualności

Rozpoczynają budowę ścieżki rowerowej za ponad 5 milionów.

22.03.2018

W Wiciu (gmina Darłowo) odbyło się uroczyste przekazanie placu pod budowę nowej trasy rowerowej z Darłówka do Jarosławca.

- Ważne jest to, że powstanie kolejny odcinek drogi dla rowerzystów. Nie tylko mieszkańcy, ale i turyści będą mogli się cieszyć z nowej atrakcji i podziwiać naturę - mówi nam Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo, który był obecny na uroczystości w Wiciu.

Przypomnijmy, że Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie zakończył już przetarg na wyłonienie wykonawcy robót na odcinku drogi rowerowej z Darłówka do Jarosławca. Prace będzie realizować firma PBDI z Torunia. Koszt inwestycji to ponad 5,2 mln złotych. - To będzie droga o dużych szerokościach, od 2 do 5 metrów. Zakładamy, że do połowy sierpnia tego roku ta trasa rowerowa o długości 8 kilometrów powinna być oddana do użytku - mówił podczas konferencji prasowej Michał Żuber, dyrektor ZZDW w Koszalinie. Swojego zadowolenia z rozpoczęcia prac przy budowie ścieżki rowerowej nie ukrywają także władze gminy Postomino.

- Niezmiernie cieszę się z tego, że będziemy mieli świetną ścieżkę rowerową, przyjazną turystom i mieszkańcom. To dobra wiadomość, bo ścieżka przebiegać będzie przez tereny najatrakcyjniejsze w okolicy Jarosławca - mówiła z kolei Aleksandra Kurek, zastępca wójta gminy Postomino. Wykonawca zapewnia, że zrobi wszystko, by nowoczesna droga dla rowerzystów przynajmniej w części była oddana nawet jeszcze przed sezonem turystycznym.

Władze gminy Darłowo podkreślają, że czynią starania w kierunku realizacji ścieżki pomiędzy Dąbkowicami, a Łazami. - Chcemy, żeby w przyszłości można było przejechać wzdłuż pięknego polskiego wybrzeża - dodaje nam wójt gminy Darłowo.


Przebudowa trasy rowerowej na odcinku Darłówko-Wicie-Jarosławiec-Korlino.

15.02.2018

Bardzo dobra wiadomość dla rowerzystów. Przebudowana zostanie droga rowerowa na odcinku Darłówko-Wicie-Jarosławiec-Korlino. Budowa drogi rozpocznie w miejscu gdzie kończy się droga inspekcyjna biegnąca po wale przeciwsztormowym na mierzei jeziora Kopań - budowa ostatniego 830-metrowego fragmentu drogi zakończyła się pod koniec roku 2014. Nowe odcinki drogi rowerowej będą miały od 2 do nawet 5 metrów szerokości. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w drodze przetargu nieograniczonego wybrał wykonawcę inwestycji, którym będzie firma PBDI z Torunia. Koszt inwestycji to 5 280 838 złotych. #roweremprzezpomorze #R10 #turystykarowerowa 

Kąpiel Morsów na Geograficznym Środku Wybrzeża Polskiego 26 listopad 2017

27.11.2017

Kąpiel Morsów-Wicie 2017

 

Mimo sztormowej pogody w niedzielę, 26 listopada 2017 roku liczna grupa miłośników i  zwolenników zimowych kąpieli w Bałtyku zagościła na plaży w miejscowości Wicie gdzie odbyła się kolejna impreza z cyklu „Kąpiele Morsów”. Pod patronatem Gminy Darłowo i współudziale Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Wicie oraz Centrum Kultury i Sportu z Postomina udział wzięli między innymi : „ Darłowscy Twardziele” , Postomiński Klub Morsów „Wiking” ,  oraz wiele innych osób. W nagrodę za wzmagania z lodowatym żywiołem Neptuna mieszkańcy Wicia ugościli wszystkich uczestników tej wspaniałej imprezy,  kawą, herbatą, bogatym asortymentem ciast oraz grzanym winem, wspaniałym bigosem , grochówką, zupą z dyni oraz wieloma innymi smakołykami. Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski oraz prezes Klubu Morsów „Wiking” z Postomina Zdzisław Ludwikowski wręczył  pamiątkowe „Morsowe Przesłanie”  dziękując za wsparcie i obiecując dalszą współpracę z mieszkańcami oraz stowarzyszeniem. Szczególne podziękowania dla mieszkańców miejscowości Wicie za pomoc przy zorganizowaniu wspaniałej imprezy która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez tej miejscowości.