Aktualności

Rozpoczynają budowę ścieżki rowerowej za ponad 5 milionów.

22.03.2018

W Wiciu (gmina Darłowo) odbyło się uroczyste przekazanie placu pod budowę nowej trasy rowerowej z Darłówka do Jarosławca.

- Ważne jest to, że powstanie kolejny odcinek drogi dla rowerzystów. Nie tylko mieszkańcy, ale i turyści będą mogli się cieszyć z nowej atrakcji i podziwiać naturę - mówi nam Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo, który był obecny na uroczystości w Wiciu.

Przypomnijmy, że Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie zakończył już przetarg na wyłonienie wykonawcy robót na odcinku drogi rowerowej z Darłówka do Jarosławca. Prace będzie realizować firma PBDI z Torunia. Koszt inwestycji to ponad 5,2 mln złotych. - To będzie droga o dużych szerokościach, od 2 do 5 metrów. Zakładamy, że do połowy sierpnia tego roku ta trasa rowerowa o długości 8 kilometrów powinna być oddana do użytku - mówił podczas konferencji prasowej Michał Żuber, dyrektor ZZDW w Koszalinie. Swojego zadowolenia z rozpoczęcia prac przy budowie ścieżki rowerowej nie ukrywają także władze gminy Postomino.

- Niezmiernie cieszę się z tego, że będziemy mieli świetną ścieżkę rowerową, przyjazną turystom i mieszkańcom. To dobra wiadomość, bo ścieżka przebiegać będzie przez tereny najatrakcyjniejsze w okolicy Jarosławca - mówiła z kolei Aleksandra Kurek, zastępca wójta gminy Postomino. Wykonawca zapewnia, że zrobi wszystko, by nowoczesna droga dla rowerzystów przynajmniej w części była oddana nawet jeszcze przed sezonem turystycznym.

Władze gminy Darłowo podkreślają, że czynią starania w kierunku realizacji ścieżki pomiędzy Dąbkowicami, a Łazami. - Chcemy, żeby w przyszłości można było przejechać wzdłuż pięknego polskiego wybrzeża - dodaje nam wójt gminy Darłowo.